Vztah s dětmi

Děti, které nám svěříte do péče, vychováváme a vzděláváme podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Vážíme si Vaší důvěry, kterou nám dáváte, a velmi dobře si uvědomujeme naši zodpovědnost za základní kámen, který v dětech vytváříme. Jak ve vzdělání, tak ve formě chování. Smyslem naší práce je, aby děti, které u nás absolvují, měly sebeúctu, byly si vědomi svých kvalit, nedostatků a limitů. Aby dokázaly přijmout odpovědnost za spoluvytváření prostředí, kterého jsou samy součástí. Přejeme si, aby byly naše děti nejenom úspěšné podle objektivních měřítek, ale aby se cítily úspěšné i uvnitř sebe sama. Jsme přesvědčeni o tom, že podporovat a věřit je víc, než hlídat a přikazovat.

 

Přístup k dětem

Atmosféru v naší školce je nejlepší přímo zažít. Nepanuje u nás dusné autoritativní klima s velkým odstupem mezi učitelkami a dětmi. Děti jsou naši kamarádi, naši parťáci.. Nebojíme se s nimi občas zablbnout a odvázat se. Děti nás respektují, ale zároveň ví, že se nemusí bát nám cokoliv říct, že se mohou projevit a že mají právo na svůj vlastní názor. Nejsou ustrašené, že pokud něco udělají, bude to špatně. Cítí se u nás bezpečně, příjemně, v pohodě. Ví, že tu mají své místo, a že když zrovna ve školce nejsou, tak nám chybí. Panuje u nás pohoda, legrace a ohromná životní energie.

 

Zapojení rodičů

Rodiče jsou naší součástí. Patří také k nám do party. Často se s nimi po zavírací době školky dlouze zapovídáme, že až děti musejí několikrát opakovat „mami, tak už konečně pojď“. Pravidelně pořádáme společná setkání u nás na zahradě, nebo třeba workshopy, jejichž smyslem je společná práce dětí a jejich rodičů. Stejně jako děti, tak i rodiče jsou rádi, že chodí do školky právě k nám. Postupem času se pro nás rodiče často stanou známými a kamarády, se kterými se rádi vídáme, i poté, co jejich děti u nás absolvují.

 

Prostředí školky

Většina soukromých školek sídlí v hezkém rodinném domě se zahradou. Ani my nejsme výjimkou. Náš domek se nachází v klidné lokalitě, kousíček od centrálního parku. Je zařízen útulně a příjemně, aby souznil s naším přístupem a celkovou atmosférou. Je to takový poslední díl do naší mozaiky, tak abyste se k nám těšili, třeba jako když jdete k přátelům na návštěvu.