top of page

Vztah s dětmi

Děti, které nám svěříte do péče, vychováváme a vzděláváme podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Vážíme si Vaší důvěry, kterou nám dáváte, a velmi dobře si uvědomujeme naši zodpovědnost za základní kámen, který v dětech vytváříme. Jak ve vzdělání, tak ve formě chování. Smyslem naší práce je, aby děti, které u nás absolvují, měly sebeúctu, byly si vědomi svých kvalit, nedostatků a limitů. Aby dokázaly přijmout odpovědnost za spoluvytváření prostředí, kterého jsou samy součástí. Přejeme si, aby byly naše děti nejenom úspěšné podle objektivních měřítek, ale aby se cítily úspěšné i uvnitř sebe sama. Jsme přesvědčeni o tom, že podporovat a věřit je víc, než hlídat a přikazovat.

Přístup k dětem

Přístup k dětem

Atmosféru v naší školce je nejlepší přímo zažít. Nepanuje u nás dusné autoritativní klima s velkým odstupem mezi učitelkami a dětmi. Děti jsou naši kamarádi, naši parťáci.. Nebojíme se s nimi občas zablbnout a odvázat se. Děti nás respektují, ale zároveň ví, že se nemusí bát nám cokoliv říct, že se mohou projevit a že mají právo na svůj vlastní názor. Nejsou ustrašené, že pokud něco udělají, bude to špatně. Cítí se u nás bezpečně, příjemně, v pohodě. Ví, že tu mají své místo, a že když zrovna ve školce nejsou, tak nám chybí. Panuje u nás pohoda, legrace a ohromná životní energie.

Náš vztah k dětem je přátelský, jsme s nimi na stejné úrovni. Jsme kamarádi.
Zapojení rodičů
školka Praha 5, školka Praha 13, školka Stodůlky, soukromá školka Stodůlky, montessori školka Praha 5, školka začít spolu praha, anglická školka praha 5, soukromá školka praha 5, školka mensa, Mensa ntc learning, dobrá školka praha, kvalitní školka praha

Zapojení rodičů

Rodiče jsou naší součástí. Patří také k nám do party. Často se s nimi po zavírací době školky dlouze zapovídáme, že až děti musejí několikrát opakovat „mami, tak už konečně pojď“. Pravidelně pořádáme společná setkání u nás na zahradě, nebo třeba workshopy, jejichž smyslem je společná práce dětí a jejich rodičů. Stejně jako děti, tak i rodiče jsou rádi, že chodí do školky právě k nám. Postupem času se pro nás rodiče často stanou známými a kamarády, se kterými se rádi vídáme, i poté, co jejich děti u nás absolvují.

Prostředí školky

Prostředí školky

Většina soukromých školek sídlí v hezkém rodinném domě se zahradou. Ani my nejsme výjimkou. Náš domek se nachází v klidné lokalitě, kousíček od centrálního parku. Je zařízen útulně a příjemně, aby souznil s naším přístupem a celkovou atmosférou. Je to takový poslední díl do naší mozaiky, tak abyste se k nám těšili, třeba jako když jdete k přátelům na návštěvu.

Sídlíme v rodinném domě na Praze 5 v klidné lokalitě Stodůlky, které jsou součástí části Praha 13.
Jsme zapsáni ve školském rejstříku.
Ve školce aplikujeme program Mensa NTC learning.
Spolupracujeme s dentální a ortodontistickou klinikou Perfect smile.
Jsme zapojeni do projektu recyklohraní, ukliďme svět.
Účastníme se projektu Celé Česko čte dětem.
Přispíváme na dobročinné projekty organizaci Dobrý anděl.
bottom of page